Aerobic: Két ezüstérmet szereztek a mieink az aerobic-vb-n

• Linkek - 1015 db

Keczánné Macskó Piroska
Aerobic Mozgás klub vezetője

network.hu

A Magyar Torna Szövetség vasárnapi közllse szerint bravúrosan teljesítettek a magyarok az aerobikosok Incheonban zajló világbajnokságán, ahol két ezüstérem született. Bali Dániel férfi egyéniben állhatott a dobogó második fokára (22.300 pont), míg a Hegyi Dóra-Bali Dániel duó a vegyespárosok versenyében is a második helyen (21.125 pont) végzett a dél-koreai vb-n.

Negyedik hely aerodance-ben, négy Világjátékok-kvóta és újabb három finálé

A hazai szövetség további tájékoztatása szerint az aerobikosok Incheonban zajló világbajnokságán az előkelő negyedik helyen végzett a Deák Anna, Farkas Balázs, Lendvay Réka, Lőcsey Zoltán, Mazács Fanni, Meleg Dóra, Szalóki Emese, Szőlőssi Panna összeállítású együttes aerodance-ben a fináléban, míg az elődöntőkből újabb három magyar egység került be a döntőkbe, és a magyar válogatott négy Világjátékok-kvótát szerzett.

Dr. Csutora László aerobik elnök helyszíni tájékoztatása szerint a Deák Anna, Farkas Balázs, Lendvay Réka, Lőcsey Zoltán, Mazács Fanni, Meleg Dóra, Szalóki Emese, Szőlőssi Panna alkotta együttes aerodance-ben már nyugodtan léphetett színpadra a döntőben, hiszen az már biztos volt, hogy a selejtezőben elért negyedik helyük Világjátékok kvótát ér. A csapat sikeresen megtartotta ezt a pozíciót a döntőben is, így 18.85 ponttal épphogy lecsúszott a dobogóról, és negyedik lett. A másik fináléban, női egyéniben Hegyi Dóra volt érdekelt, aki gyakorlata elején egy egészen apró hibát ejtett, a bemutató 20.70 pontot ért, ezzel holtversenyben a 6-8. helyen végzett, ugyanis mindhárom sportolónak (Park Yeon Sun, Korea és Moreno Sara, Spanyolország) azonos pontszáma lett. Mazács Fanni ugyanitt még a selejtezőben 19,10 pontot ért el, és tisztességgel helytállt ebben az erős mezőnyben. A Lendvay Réka, Meleg Dóra, Lőcsey Zoltán összeállítású trió közel volt a döntőhöz, gyakorlatuk a 12.helyre (20,011 pont) volt elegendő.

A két finálé mellett szombaton három kategóriában rendeztek elődöntőket, férfi egyéniben, vegyespárosban és csoportban. A magyar egységek mindenhol kitettek magukért, az összetett Világkupa győztese, Bali Dániel férfi egyéniben 22.45 ponttal az első helyen kvalifikálta magát a döntőbe. Erdősi Dániel ugyanitt 20.30 ponttal 21. lett. Vegyespárosban a Hegyi Dóra-Bali Dániel duó 20.90 ponttal a harmadik helyen lett finalista, és ez a vegyespáros számára is Világjátékok kvótát jelentett. Meleg Dóra és Ott Viktor duója a 23. pozícióban zárt 18.350 ponttal. A Bali Dániel, Farkas Balázs, Hegyi Dóra, Mazács Fanni, Szöllősi Panna összeállítású sportaerobik csoport pedig negyedikként lett döntős, 20.611 ponttal, és ez a helyezés is kvótát ért a 2017-es lengyelországi Világjátékokra. A negyedik magyar Világjátékok kvalifikációt még aerostepben szerezték meg a magyarok.
A 44 nemzetet felvonultató világbajnokság eredményességi rangsorában Magyarország csapata a kiemelkedő 4. helyen végzett az elődöntőbeli teljesítmények alapján.

A világbajnokságból még négy versenyszám fináléi vannak hátra, a magyar egységek mindenhol érdekeltek, férfi egyéniben, vegyespárosban, csoportban és aerostepben is.

Kovácsné Laurinyecz Júlia, MATSZ Aerobik Szakág vezetőségi tagja: Először is szeretném megdicsérni az utánpótlás versenyzőinket. Két korosztályban az elmúlt 10 év legeredményesebb versenyét tudhatjuk magunk mögött. Ez köszönhető a nagymértékű egyesületi összefogásnak és a szakma egy irányba mutató közös munkájának. A felnőttek az előzetes elvárásokat már most messze felülmúlták, a selejtezőkből 5 versenyszámban hibátlan gyakorlatokkal jutottak tovább a döntőkbe. A Világjátékokra megszerezhető kvótákban pedig titokban reménykedtünk, ez is összejött, ráadásul az eddigi legtöbb versenyszámban: vegyespárosban, csoportban, aerodance-ben és aerostepben. A világbajnokságon a magyar delegáció tagjai között hihetetlenül nagy az összetartás, a szurkolás egymásért, amely hozzájárul az eddigi gyönyörű eredményeinkhez.

Dr. Csutora László, MATSZ Aerobik Szakág elnöke: Mintha egy nagy családba csöppentem volna, az összetartás és egység jellemezte a delegációt. A sportágba betekintve jó érzés, hogy nagy erőt képviselünk, és számolnak versenyzőinkkel.